Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V. NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

26 III 2023 r.


  1. Przyszła niedziela, 02 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy palmy.
  2. We wtorek(28 marca)w godzinach: 15:30 – 16:30 odbędzie się w Naszej Parafii „Spowiedź Wielkopostna”, podczas której pomocą służyć będą księża z dekanatu. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Bardzo proszę, aby ze Spowiedzi skorzystali kandydaci, którzy przystąpią  do Sakramentu Bierzmowania. Przypominam również, że w środę (29 marca) po Mszy świętej odbędzie się spotkanie z przystępującymi do bierzmowania.
  3. Droga Krzyżowa w tym tygodniu z racji pomocy w Spowiedzi w naszym dekanacie  przed Mszą świętą: w Zacharzynie w czwartek, a w Raczynie w piątek o godz. 17:00, a w niedziele Gorzkie Żale w Zacharzynie o godz. 09:00, a w Raczynie o 11:00.
  4. W przyszłą Niedzielę na Placu przed Kościołem w Chodzieży odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału. Rozpoczęcie o godzinie 19:00.
  5. Już dziś także, pragnę zaprosić WSZYSTKICH do przeżycia „Pieszej Drogi Krzyżowej”, w Wielki Poniedziałek (03 kwietnia) . O godzinie 18:00 wyruszymy  pieszo (6km, 200m.), rozważając stacje Męki Pańskiej od kościoła w Zacharzynie do Konstantynowa, aby dalej dojść do „Suszarni” idąc wzdłuż Zacharzyna i na cmentarzu Parafialnym przeżyć stację Zmartwychwstania” (Zabierzmy ze sobą znicze i odblaskowe kamizelki).
  6. Zgodnie z wielkopostną tradycją przy wyjściu z Kościoła można zabrać ze sobą a później  złożyć na tacę podczas Mszy świętej jałmużnę dla naszej wspólnoty parafialnej w formie tzw. „Daniny wielkopostnej”. Składam serdeczne podziękowanie za składane ofiary, które pozwalają na funkcjonowanie naszej parafii. Dziękuję za ofiary wpłacane na parafialne konto.
  7. Pragnę zaprosić członków Rady Parafialnej na spotkanie w dniu jutrzejszym o godzinie 18:00 na Plebanii.

ks. Karol Łybek

proboszcz

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: